„Morska energetyka wiatrowa – kołem zamachowym polskiej gospodarki”

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 27/02/2017 - 28/02/2017
00:00

Lokalizacja
Hotel Mariott

Organizator Brak


Głównym celem wydarzenia jest podjęcie dyskusji z władzami państwowymi i samorządowymi, w gronie przedstawicieli przemysłu, inwestorów, zagranicznych i krajowych ekspertów, o miejscu morskiej energetyki i przemysłu w gospodarczej i energetycznej polityce Polski, a także wypracowanie wspólnie planu działań wykonawczych, które doprowadzą do pełnego wykorzystania potencjału sektora w kraju.

 

Konferencja FNEZ „Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki” odpowie na zasadnicze pytania, w progu najważniejszych decyzji politycznych obecnego rządu:

  • Czy wykorzystamy ogromny potencjał energetyczny i gospodarczy polskiego morza?
  • Czy rozwój przemysłu morskiej energetyki znajdzie się na liście priorytetów gospodarczych rządu?
  • Czy energetyka wiatrowa na morzu stanie się jednym z najważniejszych kierunków rozwoju energetyki niskoemisyjnej Polski w kolejnej dekadzie?
  • Jaki kształt powinien przyjąć system wsparcia, aby umożliwić rozwój energetyki wiatrowej na morzu przy zachowaniu konkurencyjnych kosztów i maksymalizacji korzyści dla polskiego przemysłu morskiego?
  • Czy uda się zapewnić dostawy i obsługę budowy pierwszych morskich farm wiatrowych przez krajowy przemysł morski?
  • Czy uda się stworzyć w Polsce nowe fabryki kabli morskich i turbin wiatrowych, zapewniając tym samym kompletność łańcucha dostaw dla morskiej energetyki na Morzu Bałtyckim?

Więcej informacji o Konferencji znajduje się na stronie internetowej: http://www.konferencja-offshore3.pl

 

Patronat medialny: