Konferencja Fotowoltaika dla każdego już za 6 dni!

Depositphotos

Redakcja czasopisma „Czysta Energia”, we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w V Konferencji „Fotowoltaika dla każdego” (23 maja, pawilon nr 7). Wydarzenie towarzyszyć będzie Międzynarodowym Targom Energii Odnawialnej GreenPOWER w Poznaniu.

Fotowoltaika cieszy się niezmiennym poparciem społecznym. Coraz częściej z produkcji prądu na własny użytek korzystają właściciele magazynów, hoteli, gospodarstw rolnych, a także zakładów produkcyjnych. Przykładowe formalno-prawne modele instalacji PV, klastry energii w praktyce, rynek fotowoltaiki w latach 2016-2017 – diagnoza stanu i prognoza to tylko niektóre z wybranych zagadnień, które omawiane będą podczas Konferencji. W programie uwzględniono referaty dotyczące najnowszych rozwiązań i trendów technologicznych.

Zaprezentowany zostanie proces przygotowania dokumentacji od kart środowiskowych po projekt budowlany, a także zasady działania spółki celowej realizującej projekt, pozyskanie niezbędnych dodatkowych dokumentów na przykładzie regionalnych programów operacyjnych dla wybranych województw. Rozmawiać będziemy na temat możliwego dofinansowania, wysokości dotacji i obliczania kwoty sprzedaży na aukcji OZE i tzw. wolnym rynku.

 

Udział w konferencji wezmą:

Andrzej Kaźmierski, dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej, Ministerstwo Energii,

dr Stanisław Pietruszko, prezes Zarządu, Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki,

Grzegorz Wiśniewski, prezes Zarządu, Instytut Energetyki Odnawialnej,

Barbara Adamska, ADM Poland,

Marcin Trupkiewicz, Operator Systemu Aukcji OZE.

 

Szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

 

Zapraszam serdecznie!

 

Magdalena Lipiecka

redaktor prowadząca

czasopismo „Czysta Energia”