Konferencja „Fotowoltaika dla każdego” już wkrótce w Poznaniu!

Depositphotos

Jak przygotować inwestycję, gdzie uzyskać dotacje, jak instalować PV na obiektach przemysłowych? Między innymi na te pytania odpowiedź znajdą uczestnicy konferencji „Fotowoltaika dla każdego”.

Od kwietnia do października trwają najlepsze w Polsce warunki pogodowe do korzystania z paneli fotowoltaicznych. – Z możliwości produkowania prądu na własny użytek coraz częściej korzystają zakłady przemysłowe, hotele, hurtownie, a także  gospodarstwa rolne. Są to firmy, których szczyt zużycia energii pokrywa się z czasem największej efektywności systemów fotowoltaicznych – wyjaśnia Magdalena Lipiecka, redaktor prowadząca czasopismo „Czysta Energia”.

Najważniejszym elementem projektu fotowoltaicznego jest dopasowanie parametrów instalacji  do swoich potrzeb, a także odpowiednia jakość instalowanych systemów. – Warto na to zwrócić uwagę, jeśli chcemy mieć pewność, że inwestycja przyniesie spodziewane korzyści. O tym, jak to zrobić będziemy rozmawiać podczas konferencji „Fotowoltaika dla każdego” – dodaje.

W programie uwzględniono referaty dotyczące najnowszych rozwiązań i trendów technologicznych, prawne uwarunkowania dla inwestycji oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych.

Swoją obecność potwierdzili:

  • Andrzej Kaźmierski, dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej w Ministerstwie Energii,
  • Grzegorz Wiśniewski, prezes Zarządu Instytutu Energetyki Odnawialnej,
  • dr Stanisław Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki,
  • Barbara Adamska, ADM Poland,
  • Marcin Trupkiewicz, Operator systemu Aukcji OZE,
  • Michał Tarka, BTK Legal.

Konferencję organizuje redakcja czasopisma „Czysta Energia” we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Konferencja towarzyszy Targom Energii Odnawialnych GreenPower. Wydarzenie odbędzie się 23 maja w salce konferencyjnej w pawilonie nr 7 MTP.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.