Autobus Energetyczny na małopolskich drogach

Autobus po 3-tygodniowej przerwie ponownie wyruszył w trasę. Od 13.07.2017 będzie podróżował po województwie małopolskim.

Obecnie w Autobusie zostały zainstalowane nowe ekspozycje:

  1. Przekrój ściany – udostępniony przez firmę Termoorganika, pokazującym jakie warstwy powinna mieść ściana dobrze zaizolowana.
  2. Kamera termowizyjna, która zrzuca obraz na monitor. Pokazuje zasadę działania termowizji. Nasi eksperci zaś wyjaśniają w jakich obszarach badania termowizyjne są wykonywane (badania budynku i wykrywanie miejsc, w których mają miejsce największe straty ciepła). Na tej podstawie wykonuje się dokładne projekty termomodernizacji budynku.
  3. 3. Prezentacja budynków energooszczędnych stworzonych przez zespół architektów z Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Poza tym można znaleźć ekspozycje i informacje nt: instalacji fotowoltaicznych, wentylacji z rekuperacją, pompę ciepła, informacje nt. wykorzystania biomasy, informacje nt. energooszczędnego oświetlenia i inne.

Trasa Autobusie po województwie małopolskim prezentuje się następująco:

  • Gdów 13.07;
  • Raciechowice 14.07;
  • Dobczyce 15-16.07; XXII Dni Dobczyc 2017!
  • Skawina 17.07.2017

Po powrocie w Autobusie zostanie zainstalowana plansza pokazująca zasady działania BMS i budynków inteligentnych. Materiały udostępniła nam firma DEiMiC. Z nową ekspozycją w sierpniu Autobus wyruszy w dalszą trasę.